Towns&Taverns. 2 Modular Books of Battle Mats for Roleplay

Handouty, Recenzje, Rodzinne / OPUBLIKOWANE W

Kickstarter na zestaw miast i knajp [klik] zebrał ponad 220 000 funtów i zakończył się w marcu. W grudniu książki-mapy były już w moich rękach. Autorzy regularnie publikowali aktualizacje i informowali o postępach.

W zbiórkowym zestawie znalazły się cztery fizyczne elementy: dwupak map na kołozeszytach w etui (druciane koło nie będzie straszyć na półce), małą książeczkę-mapę i zestaw „nalepek” wielorazowych z folii. Zdecydowałam się na budynki i elementy wyposażenia, ale można też było wybrać nalepki obrazujące zasięgi i efekty zaklęć.

Mapy są kolorowe, czytelne i bardzo kojarzą mi się z klimatem Icewind Dale i innych gier komputerowych tego typu. Zestaw nalepek umożliwia dostosowanie terenu do swoich potrzeb, ale to bardziej gadżet. Nie mam suchościeralnych mazaków, ale patrząc na wykonanie, będą się świetnie sprawdzać.

A tutaj [klik] filmik na YouTube, gdzie zobaczycie kilka map 🙂 Co zwróciło moją uwagę, to doskonałe zaplanowanie przestrzenne obiektów.  Książki mają po 20 różnych obszarów, które są ustawione w tej samej kolejności. To znaczy, że mapa 5-6 we wszystkich książkach jest spójna i ma takie same kolorystycznie elementy, ale to nie wszystko! Książki można łączyć na kilka sposobów, obracać, zmieniać boki, ale też różne strony pasują do siebie nie gorzej, niż te zaprojektowane.

Dwie otwarte książki mają wymiary 24″ x 24″ (około 61 cm x 61 cm). Ale dzięki kołozeszytowemu szyciu można użyć tylko połówki mapy. Także mapa może być zarówno 2×2 strony, ale też 1×4, czy 1×3 albo 1×2, gdy połączymy dwie zamknięte na pół księgi.

Póki co najwięcej frajdy ma moja córka. Uwielbia wybierać sobie stronę i naklejać różne obiekty, opowiadając co robi. Takie mapy bardzo się sprawdzają przy dzieciach, wiem, bo mam też podobną księgę od innego wydawcy

Towns&Taverns to drugi z trzech zestawów map tych autorów. Pierwszy – The Dungeon – zawiera podziemia (dokupiłam po zbiórce, korzystając z jednej wysyłki – też jest super!), natomiast trzeci ma zaplanowaną zbiórkę na początek roku i będzie związany z dziczą. Mnie już mają 😀

Poniżej mapa ze zbioru The Dungeon 🙂

 

Dodaj komentarz